Elvis Kerić nastavlja s dobrim igrama

U nedjelju na zaključnom turniru juniori KK Slovan U18 iz Ljubljane osvojili su 3. mjesto, pobjedili su ekipu Heliosa rezultatom 89:72 a velike zasluge za to ima i naš talentovani mladi košarkaš Elvis Kerić ( 16 ), koji je postigao 16 koševa,te upisao 6 asistencija,6 skokova i 5 oduzetih lopti i tako oko vrata stavio bronastu medalju.

Kerić je sa ekipom Slovana U16 osvojio i prvenstvo Slovenije i bio izabran u najbolju petorku prvenstva.
Jedan je od največih košarkaških talenata u Sloveniji i bio je pozvan da dođe u Barcelonu na Jordan Brand 2014 gdje se nalazilo 40 najboljih mladih košarkaša iz Evrope,ali pred sami odlazak u Barcelonu se povrijedio,tako da nažalost nije mogao otputovati.Elvis Kerić je porijeklom iz Vrhpolja kod Sanskog Mosta,visok je 190 cm i najbolji je igrač u klubu.

Na nedavno održanom turniru u Turskoj sa reprezentacijom Slovenije,gdje je bio i kapiten je osvojio 5 mjesto i bio prvo ime ekipe.Portal eurohopers.com ga je svrstao među 50 najperspektivnijih igrača Evrope,kada su u pitanju 1998 godišta.