NaslovnicaLokalne temeUSK

Ema Selman iz KK “Omladinac” Ključ nastavlja da niže uspjehe, osvojila 2 mjesto na Grand Prix Croatia

Trinaesotogodišnja Ema Selman iz Karate kluba “Omladinac” iz Sanice nastavlja da niže uspjehe i ostvaruje više nego dobre rezultate u ovom sportu. Proteklog vikenda, 16 i 17 januara Ema je sa reperezentacijom BiH nastupila na najvećem turniru našeg regiona Grand Prix Croatia koji je održan u Zagrebu.

Ovo takmicenje je okupilo oko 1.800 takmičara iz 23 zemlje i prema riječima učesnika jedno je od najboljih u Europi. U veoma jakoj konkurenciji Ema je zauzela 2 mjesto u kategoriji borbe. U prvom krugu Selman je pobijedila 2:0, drugi krug je takodjer uzela sa 3:0 dok u finalu gubi od domacina sa 1:0,  piše media-kljuc.ba

Prema riječima trenera Mujage Selmana Ema već duže vrijeme svojim uspjesima skreće pažnju na sebe na svim takmičenjima i turnirima na kojima se pojavi. Iako dolazi iz malog mjesta i kluba koji se bori za golu egzistenciju Ema ostvaruje ogromne rezultate i ponosno brani boje naše zemlje jer je i stalni član karate reprezentacije BiH. Ona je također i prvak Mediterana i peta je na Balkanu.

Zajedno sa Emom na Grand Prix su sa reprezentacijom BiH nastupila još tri člana KK “Omladinac” Ena Selman, Ćomić Adis i Kazaferović Šejla koji su također ostvarili zapažene rezultate. Trener Mujaga čestita takmičarima na uspjehu i posebno se zahvaljuje Saničanima koji žive i rade u Zagrebu a koji su ih ovom prilikom ugostili.