Fantastični Džumhur nije uspio, Raonić u četvrtfinalu Monte Carla

Najbolji bosanskohercegovački teniser, Damir Džumhur, danas igra meč trećeg kola ATP turnira u Monte Carlu, protiv kanadskog tenisera, Miloša Raonića. Slavio je Raonić, po setovima 6:3, 4:6 i 7:6.

Već u prvom gemu prvog seta, Džumhur je namučio Raonića, ali Kanađanin nije dozvolio da naš teniser dođe do break prilike. Ista slika i na servis Damira Džumhura, a sve do šestog gema oba tenisera su suvereno čuvala svoj servis. U šestom gemu vidjeli smo prvu break priliku, koju je Raonić uspio i iskoristiti.

Već u narednom gemu Džumhur je namučio Raonića, ali Kanađanin nije pokleknuo i došao je do prednosti 5:2. Džumhur je uspio osvojiti još jedan gem, ali je Raonić servirao za prvi set i prvu set loptu iskoristio za vodstvo u meču rezultatom 1:0.

U drugom setu prvu break loptu imao je Damir Džumhur u četvrtom gemu, ali se Raonić još jednom uspio spasiti i doći do izjednačenja u drugom setu. Nakon što je bez većih problema na svoj servis došao do vodstva od 3:2, Džumhur je na servis Raonića došao do tri vezane break prilike. Kanađanin je uspio spasiti dvije, ali ne i treću pa je Džumhur poveo sa 4:2.

Raoni već u narednom gemu dolazi do nove dvije break lopte. Džumhur je uspio spasiti prvu, ali Kanađanin drugu koristi i ekspresno vraća break. Naredna dva servis gema oba tenisera su uspjela sačuvati. U desetom gemu Džumhur dolazi do nove dvije vezane break lopte. Koristi prvu i dolazi do izjednačenja u meču.

Treći set Džumhur otvara dobro. Raonić je prijetio, ali nije mogao do break lopte. Kanađanin je svoj servis suvereno sačuvao, pa je nakon par minuta igre u trećem setu rezultat bio izjednačen. Nakon što je sačuvao svoj servis, Džumhur je u četvrtom gemu trećeg seta mogao i do novog breaka. Imao je naš teniser dvije vezane break lopte, ali ih nije uspio iskoristiti, pa je Raonić izjednačio rezultat na 2:2.

U naredna četiri gema nije bilo breaka. Džumhur je odlično igrao u osmom gemu, imao je 0:30 na servis Miloša Raonića, ali je Kanađanin počeo pogađati prvi servis i došao je do izjednačenja (4:4). Oba tenisera uspjela su sačuvati svoj servis gem u devetom, odnosno desetom gemu.  Veliku dramu vidjeli smo u 11. gemu. Raonić je imao break loptu, ali je Džumhur uspio spasiti i doći do vodstva 6:5 u trećem setu.

Nakon 11. gema Raonić je zatražio medicinski time-out. Uspio je osvojiti svoj servis gem, pa se pobjednik tražio u 13. gemu. Uspješniji je bio Raonić i tie break trećeg seta riješio u svoju korist rezultatom  7:5.