Fantastični Nurkić i Lillard nakon dramatične završnice srušili Phoenix Sunse

Košarkaši Trail Blazersa pobijedili su u Portlandu ekipu Phoenix Sunsa rezultatom 113:111 nakon produžetka, a odličnu partiju u redovima pobjedničkog tima pružio je bh. košarkaš Jusuf Nurkić.

No, krenimo redom. Favorizovani Sunsi su očekivano dobro ušli u meč i na početku utakmice su imali minimalnu prednost. Nju su održavali sve do odlaska na odmor kada je rezultat bio 53:47.

Međutim, Blazersi nisu odustajali te su sve vrijeme bili u egalu i uoči posljednje četvrtine bilo je jasno da ćemo gledati pravu dramu. Tako je i bilo budući da je regularni dio utakmice završen neriješenim rezultatom (102:102).

U produžetku su se bolje snašli domaći i sasvim zasluženo uz veliki napor došli do pobjede.

Najbolji u redovima Blazersa bio je Lillard koji je postigao čak 41 poen, a tome je dodao i sedam skokova. Fantastičan je bio i naš Nurkić koji je ostvario moćan double-double učinak.

Nurkić je na terenu proveo 35 minuta i za to vrijeme je postigao 20 poena. Potpuno je dominirao pod koševima pa je skupio čak 17 skokova, a svemu tome je dodao i dvije asistencije. Booker s 30 i Ayton s 26 poena bili su najbolji pojedinci kod Sunsa.

Blazersi su tako ostvarili i drugu pobjedu u drugom odigranom meču na otvaranju nove NBA sezone, dok je Phoenix na omjeru 1-1. U narednom kolu Blazersi gostuju Los Angeles Lakersima, dok će Sunsi igrati protiv Los Angeles Clippersa.