Furioznih 15 minuta Atalante i sigurna pobjeda protiv Bologne

Fudbaleri Atalante večeras su lakše od očekivanog pobijedili Bolognu sa 4:1 u okviru 30. kola italijanske Serije A.

Atalanta je pitanje pobjednika riješila za 15 minuta jer su domaći u tom periodu postigli sve golove. Rapsodija Atalante počela je već u trećoj minuti kada je Iličić pogodio za 1:0.

Samo dvije minute kasnije na semaforu je bilo 2:0, a strijelac gola ponovo je bio Iličić. 3:0 za Atalantu već je bilo u devetoj minuti, a ovaj put gol je dao Hateboer.

Nevjerovatan početak Atalanta je zaokružila u 15. minuti kada su dali i četvrti gol. U listu strijelaca upisao se Duvan Zapata nakon čega je Atalanta malo stala na loptu.

Bologna je u drugom poluvremenu uspjela da dođe do počasnog gola, a konačnih 4:1 postavio je Orsolini.

Atalanta je peta sa 51 bodom i bori se za mjesto koje vodi u Ligu prvaka, dok je Bologna u grčevitoj borbi za opstanak. Ovaj tim je na 18. mjestu sa 27 bodova i imaju bod manje od Empolija koji je 17. u sigurnoj zoni.