Gol Džeke i sjajna asistencija Pjanića u novoj pobjedi Rome

Ekipa Rome danas je na gostovanju kod Udinesea u okviru 29. kola Serie A stigla do osme uzastopne ligaške pobjede, a na ovom meču među strijelce se upisao naš Edin Džeko.

U početnoj postavi Rome za današnji susret našla su se naša dva reprezentativca Edin Džeko i Ervin Zukanović, dok je Pjanić bio na klupi za rezerve.

Poveo je tim iz Rima u 15. minuti susreta kada Salah šalje loptu do našeg Edina Džeke koji se dobro snalazi u protivničkom šesnaestercu i postiže svoj sedmi ligaški gol.

Nakon toga mreže su mirovale sve do 74. minute kada Pjanić sjajno asistira za Florenzija koji postiže gol za vodstvo Rome od 0:2.

Sve što su domaći uspjeli napraviti jeste počasni gol Fernandesa za konačnih 1:2.

Džeko i Zukanović su odigrali svih 90 minuta, dok je Pjanić u igru ušao u 70. minuti meča.

Roma je trenutno treća na tabeli sa samo dva boda manje od drugoplasiranog Napolija koji ima utakmicu manje.