Gol Jakupovića i krupan korak “rudara” ka Premijer ligi BIH!

Derbi 18. kola m:tel Prve lige Republike Srpske, ali i kompletnog prvenstva, pripao je Rudar Prijedoru, koji je nakon preokreta u drugom poluvremenu savladao Zvijezdu 09.

Iako su gosti iz Etno-sela Stanišići imali prednost nakon prvih 45 minuta, Prijedorčani su furioznom igrom u nastavku stigli do preokreta i velikog trijmfa, te sada imaju šest bodova više u odnosu na najbližeg pratioca, ali i bolji međusobni skor (jesenas u Ugljeviku slavili 1:0).

Vodeći tim prvenstva bio je nešto konkretniji u prvih 45 minuta, ali gosti su prvi stigli do gola.

U 38. minutu Svraka je uputio centaršut, lopta je preletjela Jakupovića, koji je u opasnoj zoni srušio Blagojevića.

Defanzivac “rudara” zaradio je javnu opomenu, prekid je potrajao par minuta, a onda je Tojčić sjajno iz slobodnog udarca pogodio same rašlje za vođstvo gostiju.

Ofanzivno su u nastavak ušli domaći, a trud se isplatio već za 15-ak minuta, kada su stigli do potpunog preokreta.

Prvo je Jakupović u 49. minutu pogodio iskosa sa desne strane, da bi se u 61. minutu Stjepanović odlično snašao, prevario Manojlovića i nekako ugurao loptu u mrežu protivnika.

Veliku šansu za treći pogodak imao je Santos Rodrigez u 63. minutu, ali je stativa bila saveznik gostiju.

Stjepanović je u 86. minutu imao priliku da riješi sve dileme i pravo je čudo kako nije stigao do svog drugog, a za Prijedorčane trećeg gola.

Ostajo je sam pred Blagojevićem, odlučio da ga dribla, potom je otišao previše udesno, reagovala je odbrana Zvijezde 09 i onemogućila mu da se nađe u povoljnoj situaciji, nakon čega je igrač Rudar Prijedora šutirao visoko preko gola.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, iako su domaći bili bliži novom pogotku, dok su gosti iz Semberije tek u finišu pokušali doći do boda, ali u tome nisu uspjeli.

Po svemu prikazanom, zaslužena pobjeda “rudara”, koji su napravili krupan korak ka šampionskoj tituli i povratku u m:tel Premijer ligu BiH.