Gol Nermina Hodžića

Nermin Hodžić je postigao gol za Domžale na prijateljskoj utakmici protiv svog bivšeg kluba Tuzla City.

U okviru priprema za narednu sezonu NK Domžsle i FK Tuzla City su Brežicama odigrali prijateljsku utakmicu. Konačan rezultat utakmice glasio je 2:3 za ekipu iz Slovenije.

Tuzla City je odlično otvorila utakmicu i brzo stigla do dva pogotka i vodstva od 2:0. Prvo je mrežu pogodio Ajdin Nukić, a nekoliko minuta kasnije taj fudbaler je asistirao Petru Mišiću za 2:0.U nastavku utakmice Domžale je imao i jedanaesterac, ali je Nerves Fejzić odlično odbranio isti, te je ostalo 2:0 do kraja prvog poluvremenea. U drugom poluvremenu uslijedio je šok za Tuzlake.

Igrala se 53. minuta utakmice kada je Žiga Repas pogodio za 1:2, a samo tri minute nakon tog pogotka uslijedilo je i izjednačenje preko povratnika u ekipu Domžala, Nermina Hodžića. Konačan rezultat od 2:3 i puni proekret za slovensku ekipu stigao je u 88. minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je Til Mavretič.

Nermin Hodžić je dobrom igrom i pistignutim golom pokazao da će biti veliko pojačanje za utakmicu UEFA Europa Conference League protiv Swift Hesperange iz Luxemburga, koja se igra za sedam dana.