NaslovnicaUncategorized

Seferović golom protiv Nurnberga ostavio Eintracht u Bundesligi

EINTRACHT iz Frankfurta, kojeg vodi Niko Kovač, i sljedeće sezone igrat će u Bundesligi.
U drugoj utakmici razigravanja za posljednje mjesto u prvoj ligi Njemačke Eintracht je s 1:0 slavio kod Nurnberga i tako izborio opstanak u Bundesligi budući da je prvi okršaj ovih rivala završio bez pobjednika (1:1).
Utakmicu u Nurnbergu odlučio je Haris Seferović u 66. minuti nakon sjajnog prodora i ubačaja Mijata Gaćinovića s lijeve strane. Švicarskom napadaču je to prvi gol nakon pola godine i tek četvrti u sezoni.

Nurnberg bez udarca u okvir gola
I prije pogotka Eintracht je bio bolja momčad, ali je na golu domaćih sjajan bio vratar Schafer koji je uspio zaustaviti sve pokušaje osim Seferovićevog iz drugog poluvremena. Nurnberg je u 90 minuta susreta ostao bez ijednog udarca u okvir gola.
Kovačev kapetan, koji je saznao da ima rak, ovaj put nije nastupio
Dodajmo i da za Kovačevu momčad nije nastupio kapetan Russ, koji je igrao u prvom susretu ovih rivala dan nakon što je saznao da ima tumor te je u toj utakmici postigao autogol. Igrači Eintrachta uoči uzvratne utakmice zagrijavali su se u dresovima s njegovim imenom.
Navijači Eintrachta, oni koji nisu otputovali na utakmicu, posljednji susret sezone gledali su na svom stadionu gdje su burno proslavili pobjedu svoje momčadi.