NaslovnicaUncategorized

Hadžić pogodio za pobjedu Bayerna

Juniorski bh. reprezentativci Ermedin Demirović (18) i Benjamin Hadžić (17) odlično su počeli novu sezonu u njemačkoj Bundesligi za juniore.

Demirović, koji je kapiten juniora RB Leipziga, jučer je u prvenstvenom meču postigao dva gola za svoju momčad u trijumfu nad Eintracht Braunschweigom od 4:1.

Ermedin je proveo svih 90 minuta na terenu i trenutno je na tri postignuta gola u tri odigrana meča.

Prošle sezone je postigao 12 golova i tri puta asistirao u 30 utakmica za juniore Leipziga (prošlu sezonu je bio jedan od najmlađih igrača u timu, s obzirom da su pretežno nastupali fudbaleri rođeni 1997. godine).

S druge strane, Benjamin Hadžić je u gradskom derbiju juniorskih momčadi Bayerna i Munchena odlučio pobjednika, postigavši gol u 64. minuti za trijumf Bayerna od 2:1.

Hadžić je igrao do 87. minute za Bayern, a vrijedi istaći da je godinu mlađi od većine igrača u svom timu (Hadžić je rođen 1999. godine).

Benjamin je imao fantastičnu sezonu prošle godine u kadetskom timu Bayerna, kada je 30 susreta, postigao 19 golova i jednom asistirao.

Sedamanestogodišnji Hadžić je za našu kadetsku reprezentaciju debitovao na Europskom prvenstvu u Azerbejdžanu i dva puta pogađao u pobjedi bh. tima nad Ukrajinom.

Demirović i Hadžić bili su pozvani za prijateljske susrete juniorske selekcije BiH protiv Saudijske Arabije, ali obojica nisu dobila dozvolu matičnih klubova, jer  utakmice nisu bile zvanične.

Spomenimo i da su Mirza Mustafić (18, juniorski bh. reprezentativac) i potencijalni bh. reprezentativac Dženis Burnić (18) odigrali po 90 minuta u duelu juniorskih momčadi Borussije M’gladbach i Borussije Dortmund (0:2).