Hamzabegović i Jagurdžija sa Bubamarom osvojili prvo mjesto

Hamzabegović i Jagurdžija sa Bubamarom osvojili prvo mjesto u 1.FL F BiH grupa 1.

U subotu, 2.3.2019.godine, je ekipa Bubamare u Cazinu pobijedila ekipu DiaBiH-a iz Sarajeva rezultatom 4 : 2 (3:1).

Pobjedom je tako osigurala plasman u Play Off razigravanje za Premijer futsal ligu BiH. Cazinjani su od prve minute krenuli odlučno s jednim ciljem, a to je pobjeda i plasman u doigravanje.

Već od starta se vidjelo da je domaća Bubamara bolja ekipa, uprkos neigranjem jednog od ponajboljih igrača, Mizić Ermina, zbog odrađivanja kazne uslijed žutih kartona.

U dvorani se okupilo oko 800 ljubitelja futsala, gdje je podrška za domaću ekipu bila na nivou, što je svakako bio veliki motiv da u odlučujućoj utakmici daju sve od sebe i ostvare zacrtani cilj s početka sezone.

Adnan Hamzabegović i Muhamed Jagurdžija su svojom igrom doprinijeli da Bubamara osvoji prvo mjesto u Prvoj futsal ligi Federacije Bosne i Hercegovine grupa 1 i učestvuje u Plej offu za plasman u Premijer futsal ligu Bosne i Hercegovine.

U Play Offu protivnici MNK Bubamara Auto stil i PVC Džaja iz Cazina, su prvaci grupa 2 i 3, MNK “Sloga” Gornji Vakuf – Uskoplje iz grupe 3, MNK “Bosna Kompred” Tuzla iz grupe 2.

Play Off će se igrati po grupnom sistemu, svak sa svakim, a najbolje plasirana ekipa će se plasirati u Premijer ligu.

Ovo je drugi put da Bubamara osvaja prvo mjesto i učestvuje u Plej ofu.
Prošle godine je u Plej offu od Bubamare uspješnija bila MNK Kaskada Gračanica.

Nadamo se da će Bubamara, uz pomoć Adnana i Muhameda, uspjeti ostvariti istorijski plasman u PFL BiH.