Ibišević sa Herthom sve bliže Ligi Šampiona, Bičakčić uspješniji od Spahića

Jučer su odigrane utakmice 27. kola Bundeslige nakon kojeg je berlinska Hertha stigla korak bliže do plasmana u Ligu Šampiona.

Nastupe su danas u Bundesligi upisala naša četiri reprezentativca, a dvojica su imala razloge za slavlje.

Hertha – Ingostadt 2:1

Ekipa Herthe je na domaćem terenu trijumfovala nad Ingolstadtom rezultatom 2:1 i tako stigla korak bliže ka plasmanu u Ligu Šampiona naredne sezone.

Naš reprezentativac Vedad Ibišević je u ovom meču igrao do 86. minute.

Propustio je priliku da golom protiv Ingolstadta bude igrač koji je postigao gol svim aktuelnim bundesligašima u dosadašnjem dijelu karijere.

HSV – Hoffenheim 1:3

Bičakčićev Hoffenheim je slavio veoma važnu pobjedu na gostovanju kod HSV-a rezultatom 1:3. Bio je ovo duel naša dva reprezentativca Emira Spahića i Ermina Bičakčića.

Bičakčić je bio glavni krivac kod primljenog gola Hoffenheima jer je nespretno igrao rukom u svome šesnaestercu.

Obojica su pružila dobre partije i odigrala svih 90 minuta.

Wolfsburg – Darmstadt 1:1

Fudbaleri Darmstadta bili su danas nadomak velikog iznenađenja jer su na gostovanju kod Wolfsburga vodili sa 0:1 sve do treće minute sudijske nadoknade.

Wagner je doveo Darmstadt u vodstvo od 0:1 u 82. minuti, a Schurle je u posljednjim sekundama meča poravnao na konačnih 1:1.

Vrančić je ovaj meč započeo od prve minute, a zamijenjen je jedan minut prije nego je postignut prvi gol na utakmici.