JUDO SANA Osvajaju medalje gdje god se pojave

Mladi članovi Judo kluba „Sana“ iz Sanskog Mosta nastavili su sa serijom odličnih rezultata na velikim međunarodnim takmičenjima.

Ovaj put uspjeh su ostvarili u Sarajevu gdje su se čak jedanaest puta penjali na pobjedničko postolje osvojivši sedam zlatnih, te po dvije srebrne i bronzane medalje. Mladi članovi judo kluba „Sana“ su zaslužni što se ime Sanskog Mosta u lijepom svijetlu ponovo čulo na velikom sportskom događaju u glavnom gradu naše države.

Sa serijom odličnih rezultata nastavili su na međunarodnom judo turniru „Kup Grada Sarajeva“ na kojem je učešće uzelo oko 350 takmičara iz Slovenije, Hrvatske i BiH.

Mladi sanski judisti su na ovom velikom takmičenju u veoma jakoj konkurenciji osvojili ukupno jedanaest medalja i to sedam zlatnih, te po dvije srebrne i bronzane medalje, a treba istaći da je Judo klub „Sana“ dobio i pehar jer je proglašen i za najuspješniji klub u uzrastu U-13.

Po dvije medalje osvojili su Dino Đumišić – zlato U-13 i bronza U-15, Edin Dunić zlato U-11 i bronza U-13, Adna Nalić zlato U-13 i srebro U-15, a zlatnim medaljama su se još okitili Selman Hodžić, Zubejr Hodžić, Imran Muhtari i Adin Grgić, dok je srebrnu medalju osvojila Adela Nalić.

Trener Muhamed Kolaković je čestitao svojim pulenima na još jednom uspjehu, a prije svega na lijepom i kulturnom ponašanju jer su ponovo dostojanstveno predstavili svoj grad Sanski Most. Mladi članovi judo kluba „Sana“ nemaju vremena za slavlje i odmor, te odmah počinju sa redovnim i napornim treninzima jer će već u narednu subotu nastupiti na veoma jakom Međunarodnom judo kupu u Bijeljini.