Jusuf Nurkić protiv bivšeg kluba ubacio 33 poena i ostvario rekord karijere u NBA ligi

Nurkić je prije nekoliko mjeseci draftovan u Portland i od tada igra sjajno. U meču protiv Denvera, direktonog konkurenta za doigravanje, Nurkić je postigao 33 poena, a dodao je i 16 skokova, dvije asistencije i tri blokade.

Od početka utakmice Nurkić je bio motivisan za igru. Odlično je igrao u napadu, ali i u odbrani protiv svog nekadašnjeg saigrača i sjajnog centra Nikole Jokića kojeg je zaustavio na 17 poena.

Utakmica je u prvom poluvremenu bila poprilično izjednačena, prvi četvrtinu dobio je Denver 35:32, dok je u drugoj četvrtini bolju igru pokazao Portland 34:29. Treća četvrtina bila je presudna, Portland ju je dobio 29:21, dok je u posljednjem periodu meča Denver bio bolji za jedan poen 28:27.

Najefikasniji igrač susreta bio je Nurkićev saigrač CJ McCollum sa 39 poena.

Dobru igru Nurkića nagradila je domaća publika koja je skandirala ime našeg reprezentativca. Ovom pobjedom Portland se probio na 8. mjesto Zapadne konferencije koje vodi u doigravanje. Ekipa Portlanda do kraja regularnog dijela sezone ima i nešto bolji raspored, odnosno više utakmica koje igra na domaćem terenu.