Kapiten Đurić predvodio Salernitanu do velike pobjede

Salernitana našeg Milana Đurića (31) je večeras u zaostalom susretu 20. kola Serije A ostvarila važnu pobjedu protiv Venezije rezultatom 2:1.

Đurić je igrao do 84. minute, a njegova ekipa je povela golom Bonazzolija iz penala u sedmoj minuti.

Gosi su poravnali preko Henrya u 58. minuti, ali Verdi u 67. minuti zabija novi gol i donosi četvrtu pobjedu za Salernitanu u zadnjih pet utakmica.

Milan, koji je večeras nosio kapitensku traku, je ponovo bio domintantan u duelima sa protivničkim igračima.

Bh. napadač je u ovom susretu osvojio čak 11 zračnih duela.

Inače, Đurić je u tekućoj sezoni zabio pet golova i dodao isto toliko asistencija u Seriji A.

Salernitana je trenutno na 17. poziciji sa 29 bodova, a upravo ovo mjesto garantuje opstanak u društvu najboljih.

Tim iz Salerna u narednom kolu igra na svom terenu protiv direktnog konkurenta za opstanak Caglarija.

Cagliari je na 18. mjestu sa 28 bodova, pretposljednja Genoa ima 25, a posljednja Venezia 22 osvojena boda.