Karate reprezentacije BiH osvojila šest bronzanih medalja

Karate reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je šest bronzanih medalja na 17. balkanskom seniorskom  prvenstvu u Čačku (Srbija).

U konkurenciji 320 takmičara iz 11 zemalja odličja za BiH osvojili su muška i ženska ekipa u borbama, ženska ekipa u katama, te pojedinačno Admir Zukan u kategoriji više od 84 kg (član KK Nokachi, Sarajevo), te Meris Muhović do 84 kg i Anes Čongo do 75 kg (oba članovi KK Šampion, Ilidža).

U ukupnom poretku zemalja BiH je po broju osvojenih medalja zauzela peto mjesto.

Prvenstvo Balkana bila je jedna od posljednjih provjera pred nastup na Evropskom prvenstvu, koje će se od 19. do 22. marta održati u Istanbulu.

Ovo takmičenje će ujedno biti i kvalifikacije za nastup na Prvim evropskim olimpijskim igrama u Bakuu (12. do 28. juna  2015.).