Kriza u Podgrmeču: Gubitak bodova na domaćem tereneu

Nogometaši Podgrmeča ponovo su razočarali svoje vjerne navijače i sipmatizere jer ponovo kod kuće nisu osjetili slast pobjede. U utakmici 13. kola Prve lige F BiH Sanjani su, iako favoriti , na svom stadionu odigrali 1:1 bez protiv momčadi Gradine iz Srebrenika.

10406644_612025345591278_566526552935439194_n

Sanski prvoligaš je bio bolji u prvom poluvremenu, sve vrijeme je imao terensku inicijativu koja je urodila plodom golom Džafića u 30 minutu. Bilo je još dobrih prilika za domaćina, a Gradina u prvom dijelu nije imala niti jednu ozbiljniju šansu. No, u nastavku sasvim drugo lice gostujuće ekip koja već u 47. minuti preko Ibrića dolazi do izjednačenja. Podgrmeč je i u drugom poluvremenu imao nekoliko velikih šansi, ali su i gosti u nekoliko navrata zaprijetili iz dobro izvedenih kontranapada.

Treba pohvali borbenost igrača iz oba kluba. Sve u svemu, Gradina zasluženo nosi bod iz Sanskog Mosta, a igraćima Podgrmeča ostaje žal za prošuštenom pobjedom. Tako je sanski prvoligaš izgubio još dva dragocjena boda na domaćem terenu, što je ukupno sedam u dosadašnjem dijelu prvenstva pred svojom publikom. Podgrneč je trinasti na tabeli sa 12 bodova i nalazi se opasnoj zoni. Sanjani u narednom kolu putuju u Mostar, na još jedno neugodno gostovanje kod Branitelja, koji se sa 9 bodova nalazi na četrnastom mjestu.