Liga Šampiona za juniore: Amer Gojak postigao gol protiv Arsenala

U meču 5. kola grupe F Lige Šampiona za igrače do 19 godina, juniori zagrebačkog Dinama napravili su veliko iznenađenje i savladali Arsenal u Londonu rezultatom 2:1.

Nakon prvih 45 minuta golova nije bilo, da bi Brekalo u 54. minuti postigao gol za vodstvo Dinama.

Igrala se 69. minuta, kada je naš juniorski reprezentativac Amer Gojak (18) udvostrčio prednost zagrebčke momčadi, a jedini pogodak za Arsenal postigao je Mavididi desetak minuta prije kraja meča.

Amer Gojak je odigrao cijeli susret za Dinamo i pružio još jednu sjajnu partiju.

Gojaku je ovo treći gol u Ligi Šampiona za juniore ove sezone i najbolji je strijelac Dinama.

U drugoj utakmici grupe F, Bayern je u Mihenu poražen od Olympiacosa sa 0:1, a naš Nikola Gavrić (17) nije ulazio u igru u timu Bayerna.

Poslije pet odigranih kola, Arsenal i Dinamo imaju po 10 bodova, Olympiacos sedam, a Bayern samo jedan osvojeni bod.