Ljudi moji, je li to moguće: Željo šokirao Ferencvaroš u Budimpešti

Željo je večeras u Budimpešti savladaoFerencvaroš rezultatom 0:1 u prvom susretu drugog pretkola Evropa lige. Plavi su slavili golomDženisa Beganovića u 90. minuti.

Bila je to dobra utakmica u kojoj su se gosti uglavnom iznimno kvalitetno i organizirano branili, pokušavajući iz prekida i kontranapada zabiti gol.

Prvu priliku vidjeli smo u četvrtoj minuti utakmice. Držali su gosti loptu, kombinirali i došli do dobre prilike. Šutirao je Ognjen Đelmić, a lopta je nakon kontakta s jednim domaćim defanzivcem završila u korneru.

Ferencvaroš: Dibusz, Bode, Leandro, Gera, Busai, Lamah, Nalepa, Dilaver, Ramirez, Somalia, Varga.

Zoltan Gera zaprijetio je u 12. minuti udarcem glavom nakon jednog prekida. Štošta domaćim igračima nije polazilo za rukom. Dobro postavljeni gosti bolje su otvorili utakmicu.

Sve je izgledalo besprijekorno do 22. minute kada su domaći došli do daha i nanizali nekoliko dobrih prilika, ali promjene rezultata nije bilo.

Najbolju priliku promašio je domaćin u 42. minuti meča kada je Lamah pogodio stativu, a nešto ranije, i Leandro je promašio veliku šansu za domaćina.

Visoko postavljenom posljednjom linijom odbrane Milomir Odovićiznenadio je Thomasa Dolla na otvaranju nastavka meča. Nisu domaći igrali prema planu njemačkog stručnjaka.

Manijaci održali lekciju navijanja Mađarima u Budimpešti (VIDEO)

Nije ni Željo briljirao u ofanzivi, ali na sve odbrambene zadatke, Plavi su odgovorili bez greške. Sjajno, disciplinirano i bez nepotrebnih grešaka u osjetljivoj sredini terena.

Željezničar: Antolović, Memija, Kvesić, Bogdanović, Kosorić, Sadiković, Hadžiahmetović, Blagojević, Kokot, Đelmić i Bajić.

Kako se bližio kraj meča, domaći su pritiskali, sve su više boravili na polovini terena koja pripada gostima, ali ništa konkretno nisu uspijevali napraviti.

Do gola ipak nisu mogli, ali jeste Željo. Zabio je Beganović i tako Želju doveo na korak od plasmana u narednu rundu.