Ludo prvo poluvrijeme na Stamford Bridgeu, vile pronosale Chelsea u finišu meča

Osmina finala engleskog Carabao Kupa nam je večeras donijela nekolio izuzetno zanimljivih susreta. Najviše pažnje svakako je privlačio povratak Franka Lamparda na Stamford Bridge, ovaj put u ulozi trenera.

Lampardov Derby je gostovao kod Chelseaja, a Plavci su uspjeli slaviti trijumf rezultatom 3:2.

Zanimljivo je da je svih pet golova viđeno u prvom dijelu.

Poveo je Chelsea u petoj minuti autogolom Tomorija, ali je Marriott samo četiri minute kasnije poravnao na 1:1.

Ipak, vrlo brzo je viđen novi autogol, a ponovo je nespretan bio jedan fudbaler Derbyja. Naime, u 21. minuti je novo vodstvo Chelseaju donio fudbaler gostiji Keogh koji je umjesto da ispuca loptu u korner istu skrenuo u vlasitu mrežu.

Međuti, imao je Derby odgovor i za ovo vodstvo Chelseaja pošto je u 27. minuti poravnao na 2:2.

Chelsea je ipak uspio na odmor otići s prednošću pošto je u 41. minuti Fabregas pogodio za 3:2 nakon asistencije Zappacoste.

Nakon ludnice u prvom dijelu, nastavak je ipak donio puno mirniju utakmicu, rezultat se nije mijenjao, pa je Chelsea upisao pobjedu i ostvario plasman u četvrtfinale Carabao Kupa.

Treba dodati, ipak, da je Derby imao sjajnu priliku u 84. minuti preko Keogha, ali se fudbaler gostiju nije uspio iskupiti za autogol i pogoditi za novo izjednačenje. Također u samom finišu je stativa spasila Chelsea nakon šuta Nugenta.

U istom terminu odigran je i londonski derbi u kojem je West Ham ugostio Tottenham. Pijetlovi su na kraju upisali dosta laganu, kada se pogleda rezultat, pobjedu.

Slavio je tako Tottenham sa 1:3, ali je West Ham na momente igrao dosta dobro i pravio dosta problema odbrani rivala.

Poveo je Tottenham u 17. minuti preko Sona, da bi isti igrač u 54. minuti povisio na 0:2. Zaigrao je tada West Ham nešto bolje i u 71. minuti uspio smanjiti na 1:2 preko Perezea. Ipak, u 75. minuti Llorente postiže gol za Tottenham i rješava sve dileme oko pobjednika i putnika u četvrtfinale.

Zanimljivu utakmicu odigrali su i Arsenal i Blackpool. Na kraju su Topnici upisali pobjedu rezultatom 2:1.

Poveo je Arsenal kada je u 33. minuti Lichtsteiner postigao svoj prvi gol u dresu Topnika, da bi na 2:0 povidio mladi Smith-Rowe početkom drugog poluvremena.

Međutim, Arsenal u 57. ostaje sa igračem manje pošto je Guendouzi dobio drugi žuti karton. O'Connor je u 66. smanjio na 2:1, ali je Arsenal ipak izdržao, a onda je u 84. minuti i Blackpool ostao sa desetoricom, pa su Topnici priveli susret kraju i osigurali narednu fazu Carabao Kupa.