Meksikanci u dobrom raspoloženju dočekuju Zmajeve

ose de la Torre, selektor Meksika, u ovoj utakmici dao je priliku većini igrača, a u zapisniku večerašnjeg susreta nije bilo Javiera Hernandeza Chicharita

Meksiko je večeras odigrao prijateljsku utakmicu u New Yorku na stadionu MetLife protiv Velsa te slavio sa 2:0, a sljedeće sedmice u noći sa četvrtka na petak Meksikanci će snage odmjeriti sa našom reprezentacijom u Chicagu.

Od početka utakmice Meksiko je počeo napadati, prilike su se redale, ali do nije bilo promjene rezultata. Vels je prvi put zaprijetio tek u 25. minuti kada je Hal Robson-Kanu glavom šutirao pored gola. Meksikanci su nastavili napadati, a do vodstva su došli pred kraj prvog poluvremena.

Severo Meza je centrirao sa desne strane, a Aldo De Nigris je sa svega metar-dva golavom loptu poslao iza leđa Browna. Početkom drugog poluvremena Vels je prvi imao priliku preko Joe Allena, ali Meksiko je nastavio dominaciju, te je drugi pogodak postigao u 89. minuti, a strijelac je ponovo bio De Nigris.

Jose de la Torre, selektor Meksika, u ovoj utakmici dao je priliku većini igrača, a u zapisniku večerašnjeg susreta nije bilo Javiera Hernandeza Chicharita. Protiv Velsa su nastupiliCorona, Maza, Meza, Moreno, Salcido, Barrera, Andrade, Zavala, Perez, Dos Santos i De Nigris. Još su igrali: Molina, Reyna, Torres, Marquez i Jimenez.

Jedna od najzanimljivijih današnjih prijateljskih utakmica odigrala se na Stade du Hainautu gdje su se sastali Francuska i Island. Islanđani umalo nisu priredili veliko iznenađenje. Birkir Bjarnason pogodio je u 28. minuti, a samo šest minuta kasnije Kolbeinn Sigthorsson udvostručio je vodstvo Islanda.

Trikolori su u drugom dijelu utakmice krenuli veoma ofanzivno. Redale su se prilike Hatema Ben Arfe, Karima Benzeme, Philippea Mexesa, a Mathieu Debuchy je u 52. minuti smanjio na 2:1. Francuzi su nastavili napadati, a izjednačili su tek u 85. minuti preko Francka Riberyja, a Olivier Giroud im je donio pobjedu svojim golom u 87. minuti.