Naslovnicainmedia danas

Muhamed Seferović jedan od najboljih kick boraca

Mladi članovi kickboxing  kluba „Galaja“ ponovo su sa velikog međunarodnog takmičenja u grad na devet rijeka donijeli odličja, a ovaj put su uspjeh ostvarili na veoma jakom turniru u Tešnju.

Članovi kickboxing kluba „Galaja“ iz Sanskog Mosta  nastavili su serijom odličnih nastupa na velikim međunarodnim takmičenjma.  Mladi sanski kick bokseri  osvojili su po dvije zlatne i srebrne medalje na 16. Internacionalnom kickboxing kupu  „Balkan open 2022“  koji je u proteklu subotu održan u Tešnju.

Radi se o jednom od najmasovnijih i najjačih turnira u našoj zemlji, ali i regionu na kojem je ove godine učestovao  81 klub sa oko 600 takmičara iz 17 država. Prva mjesta su osvojili stariji kadet Hanan Avdić koji je pobijedio u 3 borbe LC 52 kg i Muhamed Seferović koji je u junioskoj konkurenciji također pobijedio u tri borbe KL 79 kg.

Muhamed je na ovom velikom sportskom događaju još jednom pokazao i dokazao da je trenutno jedan od najboljih kick boraca u svom uzrastu u regiji i zasluženo je dobio i pehar za najboljeg juniora.

Druga mjesta su osvojili Mensur Razić u konkurenciji mlađih kadeta LC 37kg i stariji kadet  Mirsad Kutić PF69 kg. Treba čestitati i treneru Huseinu Bećireviću koji je još jednom odlično pripremio svoje pulene za veliko takmičenje. Mladi takmičari „Galaje“ nemaju vremena za slavlje i odmor jer već u narednu sobutu učestvuju na veoma jakom međunarodnom turniru u hrvatskom gradu Kutini.