Musa i Čampara briljirali za pobjedu protiv Južne Koreje

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je igrala treći susret na Svjetskom prvenstvu u Španiji, a za protivnik je imala selekciju Južne Koreje.

Naši zlatni kadeti su ostvarili veliku pobjedu rezultatom 105:85.

Na susretu je Koreja postigla prve poene preko Shina, ali je potom Mirković uzvratio. Potom je Lee pogodio trojku, a onda slijedi naša serija od 13:0 i to zahvaljujući poenima Muse, Čampare, Čerkezovića i Mirkovića, te dolazimo na 15:5. Koreanci su pokušavali smanjiti razliku, međutim na pauzu se otišlo sa 14 poena prednosti u korist naše reprezentacije, bilo je 32:18.

U drugu četvrtinu, Koreanci se vraćaju i u 16. minuti trojkom Seoa i dvojkom Lee-a dolaze na minus devet, 50:41. Međutim, ovu fantastičnu eriju Koreanaca prekida Musa poenima sa slobodnih bacanja i dolazimo na 54:41. Na kraju smo zahvaljujući poenima Čerkezovića na poluvrijeme otišli sa plus 13, bilo je 56:43.

U trećoj četvrtini, Koreja je smanjila razliku na jednocifren broj, bilo je minus devet, 66:57, ali onda Čerkezović i Musa nas vraćaju na dvocifrenu prednost, 70:58. U 28. minuti imali smo 14 poena prednosti 76:62 da bi posljednje poene u trećoj četvrtini postigao Mutić i na pauzu smo otišli sa 80:68.

Na početku zadnje četvrtine pravimo razliku od 16 poena i s obzirom da našoj reprezentaciji treba pobjeda od sedam poena razlike da bi izborili drugo mjesto u grupi, već nam je sada jasno da će nam sljedeći protivnik biti Australija, ali i da ćemo izbjeći SAD sve do finala.

Najefikasniji u našem timu bio je Džanan Musa sa 36 poena i 11 skokova dok je Sani Čampara dodao 25 poena uz sedam asistencija i tri skoka. Još su dvocifreni bili Mutić i Čerkezović sa 14 poena, a Čerkezović je dodao i deset skokova i šest asistencija.