Musa s Realom “pomeo” Barcelonu i plasirao se u finale španskog prvenstva

Košarkaši Reala izborili su finale španskog prvenstva nakon što su i večeras u polufinalu play-offa pobijedili ekipu Barcelone rezultatom 95:92 za konačni trijumf u seriji 3-0.

Real je daleko bolje ušao u susret i vodio je cijelim tokom prvog poluvremena. Ipak, Barcelona se probudila pred sami odlazak na odmor pa je poluvrijeme okončano rezultatom 49:45 za Real.

U drugom poluvremenu Barcelona pravi preokret i uoči posljednje četvrtine imali su četiri poena prednosti. Međutim, Real pravi novi preokret i na kraju dolazi do velike pobjede i plasmana u finale.

Najbolji u redovima Reala bio je Campazzo s 21 poenom, a vrlo dobar bio je i reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa koji je na parketu proveo 26 minuta. Za to vrijeme je ubilježio 14 poena, sedam asistencija i četiri skoka.

Parker je bio jedini raspoložen kod Barcelone s 27 poena uz Hernangomeza koji je ubacio 17.

Real će u finalu ACB lige igrati protiv boljeg između Unicaje i Murcije.