Nadmašio velikog Batistutu: Dijamant oborio rekord Rome star 16 godina!

Roma je u okviru 14. kola Serie A dočekala Pescaru i pogocima Edina Džeke i Diega Perottija slavila je rezultatom 3:2.

Naš reprezentativac je načeo mrežu gostiju već u sedmoj minuti. Diego Perotti je izveo korner, a kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine rutinski matira Albana Bizzarrija za vodstvo rimske ekipe od 1:0.

Samo četiri minute kasnije Roma je udvostručila prenost. Perotti je sa lijeve strane ubacio, a Džeko je iz prve poslao loptu u mrežu. Džeko je na taj način postigao 17. gol na 18 utakmica ove sezone u svim takmičenjima, odnosno 12. gol na 14 utakmica Serie A.

Pescara je do polasnog gola stigla u 60. minuti kada je Memushaj na Zampanovu asistenciju poslao loptu iza Szczesnyjevih leđa.

Na 3:1 posvisio je Perotti u 71. minuti petim golom ove sezone iz penala kojeg je izborio sam asistent prva dva pogotka, a konačnih 3:2 postavio je Caprari u 74. minuti.

Dvojica igrača Vučice su zabilježile vrijedne jubileje. Danielle De Rossi je upisao 400. nastup u Seriji A, dok je Radja Nainggolan odigrao 100. meč u dresu Rome. Uporavo je De Rossi u 64. minuti zamijenio Nainggolana i od njega je preuzeo kapitensku traku.