Naša Emina Pivalić osvojila DRUGO MJESTO na najvišem nivou mektebskog takmičenja

Na Fakultetu islamskih nauka u Sarajevu se održava 26. Finalno mektebsko takmičenje (nivo Rijaseta).

Na takmičenju učestvuje 37 takmičara iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije i Njemačke, a to su najbolji mektebski polaznici koji su na prethodna dva  nivoa (nivo Medžlisa i Muftijstva) osvojili prva mjesta.

U kategoriji Opće islamsko znanje (II nivo) Bihaćko muftijstvo i naš Medžlis predstavljala je Pivalić Emina iz džemata Šehovci koja je na današnjem najvišem nivou mektebskog takmičenja osvojila značajno DRUGO MJESTO.

Od maksimalnih 60 bodova, Emina je na takmičenju osvojila 58,5 bodova, što dovoljno govori o kvaliteti mektebskih takmičara na ovom nivou takmičenja.

Medžlis Islamske zajednice upućuje iskrene čestitke našoj vrijednoj Emini, njenim roditeljima, kao i muallimu Zijad ef. Ašiću.