Nermin i ekipa Tuzla City osvojili bod u derbi utakmici protiv Sarajeva

U derbiju kola na Tušnju između Tuzla Cityja i Sarajeva nije bilo pogodaka, završeno je 0:0!

Susret 14.kola između tuzlanskog i sarajevskog premijerligaša okonačan je nepopularnim rezultatom 0:0, a kada se sve uzme u obzir, remi se čini kao najrealniji ishod, s kojim može više biti zadovoljan trener Bašić, jer je njegova ekipa cijelo drugo poluvrijeme igrala sa igračem manje, pošto je Barišić u finišu prvog dijela utakmice dobio drugi žuti karton.

U finišu prvog dijela situacija koja je obilježila meč. Sudija Sivac pokazao je Barišiću drugi žuti karon, nakon starta na Rahmanoviću, pa je Tuzla city do kraja morao igrati s igračem manje.

Na startu drugog dijela Nikolića i Maksimovića zamijenili su Nermin Hodžić i Džafić. U nastavku meča vidjeli smo borbenu i disciplinovanu ekipu Nermina Bašića, koja je odolijevala stalnim napadima Sarajeva, te prijetila iz kontri.

Fudbaleri Tuzla Cityja od srijede se nalaze u Etno selu Stanišići.
Oni će tako reprezentativnu pauzu iskoristiti za mini pripreme u mjestu pored Bijeljine.

Tuzlaci će u Bijeljini boraviti do nedjelje kada se vraćaju u “grad soli”.