NaslovnicaUncategorized

Nikako do boda u gostima: Težak poraz Podgrmeča

Nogometaši Novog Travnika deklasirali su ekipu Podgrmeča rezultatom 5:1 u okviru 7. kola Prve lige FBiH…

Nogometaši Novog Travnika odigrali su najbolju utakmicu ove sezone. Po veoma teškom terenu na stadionu Pirota u Travniku, Novotravničani su sa 5:1 pobjedili Podgrmeč iz Sanskog Mosta.

Gosti su bolje otvorili ovaj susret i već u ranoj fazi poveli sa 1:0. Domaći su nakon primljenog gola počeli igrati i stvarati šanse, a jednu od njih iskoristio je Buljubašić i poravnao rezultat na 1:1. Do kraja poluvremena Novi Travnik je imao još par prilika, ali su mreže mirovale, pa se na poluvrijeme odlazi sa neriješenim rezultatom.

Početkom drugog poluvremena novi problemi za Novi Travnik. Crveni karton u redovima domaćih dobio je Udovičić pa je Novi Travnik do kraja utakmice igrao sa igračem manje.

Igrač manje u redovima domaćih nije se osjetio, pa su Novotravničani autogolom igrača Podgrmeča poveli sa 2:1 i donijeli veliko slavlje za 300-tinjak navijača na Piroti.

Do kraja utakmice vidjeli smo još tri gola u mreži gostiju. Prvo je pogodio Petak, zatim Prutina, a konačnih 5:1 pet minuta prije kraja utakmice postavlja fenomenalni Boris Gavrić.