NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Nova pobjeda sanskih rukometaša

Rukometaši Sane 7 ubjedljivo su u okviru 18. Kola Prve rukometne lige Federacije BiH savladali ekipu Rudara iz Banovića rezultatom 30:21.

Sanski rukometaši nisu dozvolili iznenađenje na svom terenu i protivnika su nadigrali ozbiljnom i posvećenom igrom u drugom poluvremenu.

Posljednjih petnaest minuta su pokazali svu raskoš rukometa i Sanjani su mogli ostvariti još uvjerljiviju pobjedu. Čestitke sanskim rukometašima na pobjedi, kao i trenerskom paru Aladin Dino Sinanović i Senad Huska Maličević, na odlično spremljenoj i vođenoj ekipi koja u nastavku rukometne sezone igra preporođeno.

Sanski rukometaši u posljednje vrijeme nalaze se u odličnoj formi, i ovo je druga uzastopna pobjeda na domaćem terenu. Inače, u dosadašnjem prvenstvu sa RK Sana 7 ostvario je četiri pobjede, i sve četiri zabilježene su u nastavku prvenstva protiv ekipa Kaknja, Travnika, Jajca i posljednjeg trijumfa protiv Rudara.

Rukometni klub „Sana 7“ nakon posljednje pobjede i dalje se nalazi u donjem dijelu tabele, te trenutno zauzima 11. pretposljednje mjesto sa 13 osvojenih bodova.

U narednom kolu sanski rukometaši ponovo igraju domaću utakmicu, te će u gradskoj dvorani dočekati ekipu RK Bosna TS iz Tešnja, koja se nalazi na šestom mjestu sa 27 osvojenih bodova.