NaslovnicaUncategorized

Novi uspjeh Taekwondo kluba “Galaja”

U proteklu subotu je održan međunarodni kickboxing turnir “KUP NACIJA” u Prijedoru na kojem je nastupilo 180 takmičara iz 25 klubova sa prostora Crne Gore, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Na ovom velikom sportskom događaju odličan nastup su imali takmičari sanskog kluba „Galaja“ koji su osvojili 16 medalja – 10 zlatnih, 5 srebrnih i 1 bronzanu.

Najboljie rezultate su ostvarili Emsad Musić i Elvedin Fazlić koji su osvojili skoro pola madalja za svoj klub.

Musić se u seniorskoj konkurenciji okitio sa tri zlatne medalje, dvije u disciplini light contact u kategotjama – 79 kg i -84 kg, te u semi contactu kategorija – 79 kg. Fazlić je osvojio jednu zlatnu medalju u seniorskoj konkurenciji disciplina light contact kategorija – 63 kg, dvije zlatne medalje je osvojio u junirskoj konkurenciji u semi contanctu kategorija – 63 kg i light contaktu – 63 kg, dok je srebrnu medalju osvojio u konkurenciji juniora u semi contactu kategorija – 69 kg.

Dobar nastup je imao i junior Ajdin Musić koji je dvije zlatne medalje osvojio u semi contactu kategorija – 79 kg, te u light contancu kategorija – 74 kg. Zlatne medalje su još u dječijoj konkurenciji osvojili Medisa i Lejla Kamerić . Srebra su osvojili u koknurejciji djece Kenan Kazić, Alis Korlat i Emrah Kazić i junior Semir Behar, a bronzanu medalju je osvojio junior Ajdin Šahman.

Takmičari „Galaje“ su sa 16 osvojenih medalja bili jedno od najboljih na ovom velikom takmičenja. Priznanje za ovaj uspjeh svakako treba odati i treneru Huseinu Ćiri Bećireviću, koji je i ovaj put odlično priremio svoje takmičare.

Naredno takmičenje na kojem će nastupiti borci „Galaje“ je jedan od najvećih kikboxing turnira u regiji – „Croatia open“ koji će se održati 11. decembra u Zagrebu.