Naslovnicainmedia danas

Nudžejma Šupuk bronzana na Državnom prvenstvu

Nudžejma Šupuk ostvarila je još jedan veliki rezultat.  Najbolja sanska sportašica osvojila je bronzanu medalju u trci na 800 metara na Državnom prvenstvu koje je proteklog vikenda održano u Zenici.

Nudžejma Šupuk, mlada članica Atletskog kluba „Sana“  iz Sanskog Mosta,  osvojila je bronzanu medalju u Zenici na seniorskom prvenstvu Bosne i Hercegovine u altetici.

Najbolja sanska sportašica osvojila je treće mjesto u trci  na 800 metara čime je ujedno oborila svoj osobni rekord. Treba istaći, da je Nudžejma još juniorka, a do velikog uspjeha u Zenici došla je u izuzetno jakoj konkurenciji seniorki.

U utrci je nastupilo devet atletičarki iz svih bh. klubova. Pomenimo, Nudžejma je krajem juna postala prvakinja Bosne i Hercegovine u disciplini na 1.500 metara u juniorkoj konkurenciji. Zlatnu medalju osvojila je na pojedinačnom Državnom prvenstvu BiH za juniorke koje je održano u Sarajevu, a na osnovu ostvarenog rezultata je pozvana u juniorsku reprezentaciju BiH .

Treba naglasiti kako su Nudžejmini uspjesi i znatno veći, ako se uzme u obzir da su uslovi u kojima trenira daleko skromniji u odnosu na njenu konkurenciju. Podsjećamo, da je zahvaljujući ostvarenim uspjesima u protekloj godini proglašena najboljom sportistkinjom Općine Sanski Most za 2018. godinu.