Nurkić svojim rekordom NBA karijere predvodio Denver do pobjede protiv San Antonija

Spursi nisu dobro otvorili susret pa su nakon 12 minuta bili u minusu od šest poena, 24-18. Već do odlaska na odmor vraćaju se rezultatski te sa prednošću od dva poena ulaze u drugo poluvrijeme, 53-51.

Ključna je bila treća četvrtina koju su Nuggetski dobili rezultatom, 26-19, te su u uzbudljivoj i neizvjesnoj završnici uspjeli da sačuvaju stečenu prednost i upišu 33. ovosezonsku pobjedu nanijevši 14. poraz Spursima.

Jusuf Nurkić je sinoć bio starter i ostvario je NBA rekord sa 21 ubačenim poenom, a ujedno je bio i najefikasniji kako u redovima Denvera tako i na parketu. Dodao je još devet skokova, imao jednu asistenciju i dvije blokade.

Kod poraženih Spursa najefikasniji je bio Tim Duncan sa isto toliko poena, a Juka je prvu svoju blokadu ‘zaradio’ nad Duncanom.