Odličan nastup Dalile Jakupović

Dalila Jakupović je učestvovala u dva finala na ITF turniru u američkom gradu Redingu i oba puta osvojila drugo mjesto.

Na teniskom turniru u Redding city, Californija u igri parova Doubles W-ITF- USA -22A – za žene, Jakupovic Dalila i kineskinja Jia-Jing Lu su osvojile drugo mjesto.U finalnom meču koji je trajao 1 sat i 6 minuta nesretno su izgubile od para Bjorklund M i Swan K rezultatom 2 : 1 (6:3;1:6;8:10).

U pojedinačnom finalu glavnog turnira u Reddingu Dalila Jakupović je izgubila od domaće igračice Catherine Harrison rezultatom 2 : 0 (6:1;6:1). Finalni meč je trajao 1 sat i 5 minuta.Zanimljivo da je Dalila Jakupović u polufinalu pobijedila svoju partnerku iz igre parova, kineskinju Jia Jing Lu, rezultatom 2:1.

Ovom pobjedom amerikanka Harison se izjednačila sa Dalilom u međusobnom skoru na 4:4, tako da obje sada imaju po 4 pobjede i 4 poraza u međusobnim susretima.