Odličan nastup kluba borilačkih sportova „Sana 2004“

Članovi Kluba borilačkih sportova „Sana 2004“ ponovo su imali odličan nastup na  velikom takmičenju.

Mladi sanski borci su osvojili četiri zlatne i jednu srebrnu medalju na veoma jakom kickboxing turniru „Otvoreno prvenstvo Republike Srpske“, koje je u proteklu subotu održano u dvorani „Mladost” Prijedoru. Nastupilo je čak 130 takmičara iz 28 klubova.

U veoma jakoj konkurenciji u disciplini lox kick zlatnim medaljama su se okitili seniori Selma Musić kategorija +75 kg , Najdin Ćatic kategorija  -71 kg i junior Kenan Ćatic kategorija 63,5 kg , dok je u kadetskoj konkurenciji zlatnu medalju osvojio Amar Šupuk kategorija -60 kg disciplina light contakt.

Srebrnu medalju je osvojio Haris Kadiric u disciplini light contakt kategorija – 79 kg. Trener sanskim takmičarima u Prijedoru bio je Senad Ikanović, nekada jedan od najboljih kikboxing boraca u Sanskom Mostu i regionu.

Naredno takmičenje na kojem će nastupiti takmičari KBS „Sana 2004“  je   Internacionalni kickboxing cup „Bihać Open“ koji će se održati u narednu subotu, a potom slijedi nastup na  državnom prvenstvu u Foči, koje će se održati 23. aprila i disciplinama low kick i light contakt. Bitno je istaći, da sportisti ovog trofejnog kluba na takmičenja idu o svom trošku.