Odlična partija Zmajeva, Argentina pobijedila 2:1

Argentina je povela već u trećoj minuti autogolom Seada Kolašinca..

Strelac drugog gola za Argentinu bio je Lionel Messi u 65. minuti a Vedad Ibišević smanjuje rezultat na 2:1 svojim.

Jedna greška i jedan momenat genijalnosti donijeli su ekipi Argentine prvu pobjedu na ovogodišnjem prvenstvu svijeta u fudbalu.

Rani autogol Kolašinca, inače najbrži u istoriji Mundijala, odredili su ton utakmice, koji je bio anemičan sve do 65. minuta, kada je Mesi postigao svoj drugi pogodak na šampionatima svijeta. Počasni pogodak za BiH na ovom meču, ali potencijalno vrlo važan u nastavku takmičenja, postigao je rezervista Vedad Ibišević.

Kako javlja komentator RTS-a pogodak Bosne i Hercegovine koji je postigao Ibišević govori u prilog tvrdnji da je tim kudikamo opasniji onda kada igra sa dva klasična špica.

U svakom slučaju reprezentacija BiH pokazala ja da može parirati velikim timovima, a naredna utakmica igra se 21.juna protiv Nigerije…

Nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine Elvir Bolić izjavio je nakon večerašnjeg poraza reprezentacije naše zemlje u duelu protiv Argentine, da smo bili žrtve sportske nesreće.

Pokazali smo da možemo igrati i da imamo dobru reprezentaciju, rekao je Bolić.

“Nisu zaslužili da večeras pobjede… Svi naši reprezentativci su pružili svoj maksimum. Sportska sreća nije bila na našoj strani. Odigrali smo jako kvalitetno. Statistika govori da smo bili… Oduševili smo cijeli svijet. Mnogi su očekivali laku pobjedu Argentine, a to se nije desilo. Nije bilo tako. Ovo je prava promocija naše zemlje. Zaslužili smo bod”, rekao je Bolić.