Odlični Šehić nije spriječio poraz Qarabaga, Džeko pogodio u trijumfu Rome

Prvak Azerbejdžana večeras je na svom terenu u Bakuu dočekao talijanskog predstavnika Romu u prvom susretu drugog kola Lige prvaka. Slavili su gosti rezultatom 2:1.

Roma je povela već u sedmoj minuti susreta. Nakon kornera Šehić je boksovao loptu, ali samo do Pellegrinija koji je vraća u šesnaesterac, a Manalos glavom šalje iz leđa reprezentativca Bosne i Hercegovine.

Do dva gola prednosti Roma je došla u 15. minuti utakmice. Centrirao je El Sharaawy, loptu odlično u šesnaestercu primio Džeko, Sadygov ga nije mogao čuvati, a kapiten našeg nacionalnog tima je od prečku poslao iza leđa Šehića.

U 20. minuti pokušao je El Sharaawy, ali je njegov udarac bez problema zaustavio Šehić. Pet minuta kasnije pokušava Gonalons, ali njegov udarac glavom nakon centaršuta Pellegrinija odlazi pored gola Qarabaga.

Qarabag je smanjio u 28. minuti susreta. Ndlovu je oduzeo loptu Gonalonsu, uposlio Pedra Henriquea koji matira nemoćnog Alissona. Šehić je još jedno zaustavio El Sharaawyja u 32. minuti. Šutirao je Talijan glavom, ali je na visini zadatka bio naš golman.

U 40. minuti susreta pokušao je Kolarov sa 30-ak metara iz slobodnog udarca, ali je njegov udarac uspio zaustaviti Šehić. Džeko je u 42. minuti poslao fantastičnu loptu za Defrela, ali je odlično reagovao Šehić i spasio gol svoje ekipe. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 1:2 u Azerbejdžanu.

Qarabga je bolje otvorio drugo poluvrijeme, ali nisu domaći uspjeli ozbiljnije zaprijetiti. Roma je pokušala u 53. minuti preko Pellegrinija, ali njegov udarac zaustavlja Šehić.

U 59. minuti pokušao je Aleksandar Kolarov, ali njegov udarac iskosa sa lijeve strane odlazi preko prečke Šehićevog gola. Naš golman fantastično je reagovao nakon pokušaja Defrela u 60. minuti susreta.

Roma je pokušala u 81. minuti. Kolarov je centrirao po zemlji, Džeko šutirao lijevom nogom, ali nije ugrozio Šehića. El Sharaawy je pokušao u 88. minuti, ali je opet uspješniji Šehić. Domaći su zaprijetili preko Ndlovua u 90. minuti, ali je njegov udarac otišao pored gola Rome. Ostalo je do kraja susreta 2:1 za Romu, koja nakon dva kola ima četiri boda na svom kontu.