Naslovnicainmedia danas

Općinski načelnik u posjeti Savezu za sport i rekreaciju invalida Sanski Most

Općinski načelnik, Faris Hasanbegović posjetio je danas Savez za sport i rekreaciju invalida Sanski Most.

Tom prilikom im je čestitao na ostvarenim rezultatima i postignutim uspjesima.Ističući značaj organiziranja raznih takmičenja na području Općine Sanski Most, kao i kontinuiranu promociju naše Općine od strane ovog Saveza, načelnik se zahvalio prisutnim članovima na gostoprimstvu i obećao i dalju podršku Općine Sanski Most.

Poznato je da će Sanski Most uskoro dobiti teren za boćanje, koji će biti izgrađen po svim propozicijama predviđenim za ovaj sport.

Sredstva za ovaj projekat osigurana su od strane Kantonalnog saveza za sport i rekreaciju invalida, te općine Sanski Most, a ukupna vrijednost projekta u ovoj fazi radova iznosi 10. 000 KM.

Ne treba ni isticati činjenicu da su ratni vojni invalidi Općine Sanski Most postigli izvanredan uspjeh kada su u pitanju razne discipline, poput stonog tenisa, pikada, košarke, streljaštva i ribarstva.

Navest ćemo samo neke od postignutih rezultata tokom prošle godine:- Savez za sport i rekreaciju invalida Sanski Most zauzeo je 1. mjesto u streljaštvu na kantonalnom prvenstvu koji je organiziran u Sanskom Mostu; u Donjem Vakufu zauzeli su 3. mjesto u streljaštvu, kup Federacije BiH. Strijelac Fadil Badnjević osvojio je 1. mjesto u svojoj kategoriji u Sanskom Mostu, i u Tuzli. U Bosanskoj Krupi osvojajaju 3. mjesto u ribarstvu.

Na prvenstvu u Bihaću osvajaju ekipno 4. mjesto, dok je član Dedić Besim osvojio 1. mjesto. U stonom tenisu, paraplegičar Huskić Adis zauzeo je 3. mjesto.

Izuzetne rezultate postigla je i KIK “Sana” u toku prošle godine.

Članovi Saveza za sport i rekreaciju istakli su zadovoljstvo posjetom Općinskog načelnika, a naročito konkretnim i preciznim potrebama koje će biti realizirane u narednom periodu.

Ovom prilikom domaćini su uručili i prigodan poklon načelniku Hasanbegoviću.