Phoenix poražen od Sacramenta, Teletović odigrao sjajno i oborio klupski rekord

Phoenix Sunsi su sinoć doživjeli poraz od Sacramento Kingsa rezultatom 101:105, a bh. košarkaš Mirza Teletović je bio sjajan te je za Sunse ubacio 26 poena. Mirza je oborio još jedan klupski rekord.

Prva četvrtina je pripala Kingsima rezultatom 26:22, kao i druga u kojoj su ubacili 30 poena, tri više od Sunsa, tako da je Sacramento nakon prvog poluvremena vodio rezultatom 56:49.

U trećoj četvrtini su Kingsi napravili nešto veću razliku sa ubačenim 31 poenom, dok su Sunsi stali na 23. Posljednji period igre je pripao košarkašima Phoenixa, koji su postigli 29 poena, jedanaest više od košarkaša Sacramenta, no, to ipak nije bilo dovoljno da nadoknade zaostatak izbjegnu poraz. Kingsi su slavili rezultatom 105:101.

Uprkos porazu Phoenixa, Teletović je odigrao sjajno i bio je najbolji igrač svoje ekipe. Na parketu je proveo nešto više od 34 minute, a postigao je 26 poena te upisao jedan ofanzivni i dva defanzivna skoka. Dodao je i jednu asistenciju. Publiku je oduševio s tri zakucavanja.

Kingse je do pobjede predvodio Seth Curry, koji je postigao 20 poena.

Mirza u posljednje vrijeme igra u odličnoj formi, a njegov prosjek u zadnjih osam susreta iznosi 23,3 poena po utakmici.

Nakon što je oborio rekord po broju postignutih trojki kao igrač s klupe i trenutno ih ima 177, Teletović je “skinuo” i rekord Eddieja Johnsona iz sezone 1988/1989., koji je u aprilu imao prosjek od 21,5 poena po utakmici. Mirzin prosjek u aprilu je 23,8 poena po utakmici.

Posljednju utakmicu sezone Sunsi igraju protiv LA Clippersa.