NaslovnicaLokalne temeSanski Most

Pobjeda Rudara u derbiju sezone

Na gradskom stadionu u Sanskom Mostu odigran četvrti po redu gradski derbi u ovom rangu natjecanja tj.u Drugoj ligi Federacije BiH-Zapad,u okviru 7.kola.

Već nekoliko dana prije ovog susreta u našim redovima su se počeli pojavljivati problemi u vidu povreda nekih standardnih igrača kao što su Hodžić Emal,Burnić Mirza i Kaltak Hase,tako da trener Kuželj nije mogao računati na njih.

Utakmica počinje otovorenom igrom sa po par šansi i polušansi na obje strane tako da od uvodnog ispitivanja snaga nije bilo ništa.

Podgrmeč je možda u prvom poluvremenu imao nešto zrelije prilike međutim naša odbrana na čelu sa jučer odličnim golmanom Saleševićem otklanjala je svaku opasnost.

U 39.minuti nakon akcije koju je pokrenuo vezni red našeg tima lopta stiže na desnu stranu do Smajilovića a njegov odlični centaršut pronalazi Hrapića na drugoj stativi koji glavom pogađa za 0:1,te tako donosi ogromnu radost kako svojim suigračima tako i navijačima na tribini.Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu gledamo malo drugačiju predstavu,Podgrmeč u potrazi za izjednačenjem napada i ostavlja dosta prostora na sredini terena kojeg su naši momci iskorištavali te prijetili golu Hamzabegovića.

Naša ekipa stvorila je 2-3 fantastične prilike od kojih bi izdvojili slobodan udarac Admira Ljutića kojeg domaći golman odlično brani a na odbijenu loptu natrčava Seferović ali nažalost i taj udarac brani golman te lopta pogađa stativu.

Podgrmeč je svoje najozbiljnije prilike bilježio nakon prekida,odbrana je uspješno obavljala zadatke kao i Salešević koji je sa nekoliko vrhunskih intervencija sačuvao svoju mrežu.

U posljednjih desetak minuta utakmice osjetio se pad tempa što je svakako odgovaralo našoj ekipi koja je čvrsto branila i na kraju i odbranila stečenu prednost.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka nastalo je veliko slavlje kako na tribinama tako i na terenu među igračima,prva pobjeda naše ekipe u gradskim derbijima u ovom rangu takmičenja.

Ekipi Podgrmeča se zahvaljujemo na ukazanom gostoprimstvu kao i na fer i korektnoj igri.

Našim momcima kao i treneru Kuželju se prije svega zahvaljujemo na pokazanoj borbi i zalaganju te na nova tri boda koja dodatno učvršćuju našu ekipu na vrhu tabele.