Pobjeda sanskih rukometaša

U Gradskoj dvorani Sanski Most odigrana je utakmica 10.kola Prve lige F BiH grupa sjever u kojoj je RK Sana 7 zasluženo slavila pobjedu nad RK Krajina Cazin rezultatom 29:26.

Domaći mladi rukometaši su dobro otvorili utakmicu. Dobra igra u prvom poluvremenu, izjednačena borba gol za gol i u finišu nekoliko brzobpletih grešaka Krajine igrači Sane 7 koriste i na odmor odlaze sa četiti gola razlike, rezultatom 17:13. Igrači Sane su bolje otvorili i drugo poluvrijeme i nakon deset minuta vode sa sedam golova razlike 24:17, a u 50. minuti inaju devet golova prednosti 28:19.

Posljednjih deset minuta dolazi do pada u igri domaćina, jer trenerski tandem Ajdin Hasanbegović i Senad Maličević šansu daju mlađim igračima što gosti koriste i smanjuju rezultat na konačnih 29:26.
Podmlađena ekipa Krajine je pokazala kvalitet i ostavila dobar utisak u Sanskom Mostu, ali više nego zaslužena pobjeda večeras razigranih Sanjana. Daleko najbolja partija Sane 7 u ovoj sezoni pred svojom publikom.

Dobra utakmica koja je zadovoljila rukometne sladokusce, fer i sportska igra obje ekipe koje su aplauzom ispraćene sa terena Gradske dvorane u Sanskom Mostu. Zaslužena pobjeda Sane 7 u posljednjoj ovosezonskoj utakmici na svom terenu.

Pobjedom na utakmici, igrači Sane 7 su se odužili vjernoj publici koja ih je podržavala tokom cijele polusezone.
Sana 7 se nalazi na devetom mjestu prvenstvene tabele sa 4 osvojena boda.

U posljednjem 11. kolu jesenjeg dijela RK Sana 7 gostuje u Banovićima kod ekipe RK Rudar.