Podgrmeč i dalje na dnu tabele

odjava podgrmec penal

NOGOMET – Prva liga FbiH – 5. kolo, Gračanica, subota (6.9.), 16:00 h

Bratstvo – Podgrmeč  2:0  (1:0)

Gračanica, stadion Luke. Gledalaca oko 400. Teren težak za igru. Vrijeme oblačno. Glavni sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Pomoćnici: Tarik Kečo i Sanel Gerceglija (Sarajevo). 4. sudija: Adnan Grabus (Travnik). Delegat: Ljuban Frljić (Vitez). Posmatrač suđenja: Nedim Selimotić.

Žuti kartoni: Pantić, Salkić, Šuša, Kadić, Suljić (Bratstvo) – Jakupović (Podgrmeč).

Strijelci: 1:0 Pljevljak (36. min.); 2:0 Pljevljak (49.).

Igrač utakmice: Rijad Pljevljak 7,5.

Bratstvo: Hamzabegović 6,5, Pantić 6,5, Salkić 6,5, Šuša 6,5, Kadrić 6, Suljić 5,5 (od 79. Buljubašić), Omerović 6 (od 60. Delić 6), Pljevljak 7,5, Poturalić 5,5 (od 46. Diabang 6), Vehabović 6, Kadić 6,5. Trener: Fuad Grbešić.

Podgrmeč: Abdihodžić 5,5, Hodžić 5,5, Lukhodžić 5,5, Jakupović 6 (od 56. Šehović 5,5), Brkić 5,5, Muzgonja 5,5, Kukavica 5,5, Mahmić 5,5 (od 74. Rizvan), Džafić 6 (od 84. Babović), Jusović 5,5, Fifić 5,5. Trener: Benjamin Ključanin.

Bratstvo je stiglo do treće domaće pobjede u trećem ovosezonskom nastupu pred domaćom publikom u okviru Prve nogometne lige FbiH. U subotu je na gradskom stadionu Luke u Gračanici savladana ekipa Podgrmeča sa 2:0. Dvostruki strijelac i najbolji igrač susreta bio je sjajni Rijad Pljevljak. Prvi gol je postigao u 36. minuti a drugi u 49. Sa ovom pobjedom Bratstvo je stiglo do 9 osvojenih bodova i 6. pozicije na tabeli. U narednom kolu ekipa gostuje kod komšija u Srebreniku. Gradina je u 5. kolu poražena u gostima od Jedinstva sa 2:0.

Za razliku od lošeg susreta u kupu u srijedu protiv Orašje, domaći trener je napravio nekoliko izmjena. Umjesto Husejnovića i Ikanovića zaigrali su Suljić i Vehabović. Ekipa je i u susretu sa Podgrmečom bila lišena usluga povrijeđenog Smajlovića, dok je Diabang ponovo susret počeo sa klupe.

Bratstvo je odigralo još jednu lošu, slabu utakmicu. U prvom poluvremenu sve je djelovalo jako loše, nepovezano, bezidejno. Loša igra na terenu unijela je nervozu i na tribina pa su se ubrzo začuli i prvi zvižduci negodovanja. Gosti su za razliku od prošle godine kada su u Gračanici primili čak 10 golova, djelovali mnogo ozbiljnije, pa u pojedinim trenucima prvog poluvremena čak i bolje od Bratstva.

Da nije bilo pokušaja Pantića u 31. minuti iz slobodnog udarca sa oko 30-ak metara, nebismo imali šta izdvojiti do ovog dijela utakmice.

U jako lošoj i bezidejnoj utakmici Bratstvo je do vodstva došlo nakon poklona i greške gostujućeg golmana Abdihodžića. Pantić je ubacio sa lijeve strane, Abdihodžić leti u prazno te ostavlja nebranjenu mrežu. Loptu je u gol pospremio sigurni Pljevljak. Bio je to 36. minuti susreta i veliko olakšanje kako na terenu tako i na tribinama.

Do kraja prvog dijela bilježimo prečku koju je pogodio gostujući igrač Hodžić. Bio je to neuspio pokušaj centaršuta koji je zamalo prevario Hamzabegovića i završio u mreži.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme već je bilo 2:0. Vehabović je ubacio sa desne strane, Pljevljak je ostao zaboravljen te je sjajnim udarcem glavom loptu poslao u mrežu nemoćnog Abdihodžića za 2:0, što će se ispostaviti kao konačan rezultat susreta.

Domaći su sigurnom igrom čuvali stečenu prednost dok gosti nisu uspjeli ponoviti dobru igru iz prvog poluvremena te eventualno zaprijetiti golu Bratstva.

Do kraja utakmice zabilježili smo samo pokušaj Vehabovića za domaću ekipu. Igrala se 81. minuta kada je pokušao sa distance ali gostujući golman je bio siguran.

Na kraju zaslužena pobjeda Bratstva u još jednoj slaboj utakmici. Ne možemo ipak ni reći da su gosti zaslužili nešto više. Bitni su bodovi a ako ima nešto dobro onda je to činjenica da Bratstvo uprkos lošoj igri, pobjeđuje i sakuplja domaće bodove. Vjreovatno se igra u nastavku sezone malo i popravi kako bi se donio i poneki bod sa strane, jer bez gostujućih bodova nema ni prvog mjesta. Prva prilika za to će biti naredno 6. kolo i gostovanje kod uvijek neugodne Gradine u Srebreniku, gdje Bratstvo slično kao i protiv Rudara skoro da ne zna za pobjedu.