NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Podgrmeč ispao, Rudar u drugom kolu Kupa

U protekla dva dana odigrane su utakmice 1. kola nogometnog KUP-a USK za seniore. Rudar iz Kamengrada se pobjedom nad Vitezom iz Bužima plasirao u naredno kolo, dok je NK Podgrmeč porazom od Krajišnika u Velikoj Kladuši eliminisan iz daljnjeg takmičenja

U okviru 1. kola nogometnog KUP-a USK jučer je na stadionu u Kamengradu momčad Rudara rezultatom 2:0 pobijedila NK Vitez iz Bužima. Prvo poluvijeme je odigrano bez većih uzbuđenja i golova, a treba naglasiti da je Rudar nastupio sa znatno podmlađenim sastavom koji su opravdali ukazano povjerenje trenera Ferida Kuželja.

U nastavku sanski – zeleno crni igraju znatno bolje što je rezultiralo sa dva postignuta gola i zasluženom pobjedom kojom se Rudar plasirao u naredno kolo ovog nogometnog takmičenja. Strijelci su bili Ajdin Hodžić i Mirza Kazić. U Rudaru nemaju vremena za slavlje i odmor jer već u narednu nedjelju igraju prvenstvenu utakmicu na svom terenu protiv momčadi Brekovice iz Bihaća. Pomenimo, da se NK Podgrmeč ponovo u prvom kolu oprostio od kantonalnog Kupa.

Sanski nogometaši su na gostovanju u Velikoj Kladuši poraženi od momčadi Krajišnika. Treba istaći, da je trener Benjamin Ključanin na teren izveo podmlađenu ekipu koja je odgovorila zadatku, ali igrači nisu imali sportske sreće i gol za poraz su primili u posljednjoj minuti utakmice. Ipak, trener Ključanin je većinu prvotimaca odmarao za sutrašnji prvenstveni meč upravo protiv Krajišnika u Velikoj Kladuši.

Podgrmeč je trenutno lider prvenstva sa 10 osvojenih bodova i još ne zna za poraz, dok je Krajišnik sa sedam bodova na četvrtom mjestu. Bit će to teška utakmica za sanskog drugoligaša jer Krajišnik je pokazao da ima iskusan sastav koji posebno dobre partije pruža na svom terenu.

Ipak, Ključanin naglašava da vjeruje u svoju ekipu i nada se da će njegovi puleni borbenom i otvorenom igrom na ovom neugodnom gostovanju ostvariti povoljan rezultat. Utakmica u Velikoj Kladuši igra se sutra sa početkom u 15:30 sati.