Pogodak Jakupovića u Antaliji

Fudbaleri banjalučkog Borca nalaze se na pripremama za nastavak sezone u 1. L FSRS u Antaliji. Do sada su odigrali tri prvenstvena susreta. Protiv Metalleghe iz Jajca pred polazak u Tursku pobijedili su 2:0.

U Antaliji su pobijedili Čikzerede (Rumunija) 2:0 , a zatim ruski Akhmat, Grozny 2:1 .

Po mišljenju trenera Darka Vojvodića najbolju igru je Borac pružio protiv Vitoša , iako je utakmicu odigrao neriješeno 2:2.
FC Vitoša je klub iz Bistrice, Sofija i član je Bugarske prve lige.

U dobroj i utakmici punoj tempa, u kojo se igrači nisu štedjeli, igralo se otvoreno i napadački tokom cijele utakmice.

Borac je došao u vostvo već u 3 minuti utakmice a pogodak je postigao Demir Jakupović. Jakupović je u daljem toku utakmice pokazao veliku želju za igrom i dobru fizičku pripremljenost,. Golom je najavio da će i ove godine biti ozbiljan pretedent da bude ponovo najbolji strijelac lige.
Bugari su do kraja poluvremena igru uspjeli konsolidovati, imali su i jedanaesterac kojeg nisu uspjeli realizovati.

Ipak, uspjeli su izjednačiti a do kraja poluvremena i povesti sa 1:2. Otvorena igra i visoki presing igrača Borca na bugarsku odbranu i golmana se isplatio, Danilović je pogodio za izjednačenje 2:2.

Borac će u Antaliji odigrati još jednu pripremnu utakmicu do povratka u Banja Luku.

Protivnik će biti ukrajinski premijerligaš Arsenal.

Utakmicu Borac – Arsenal Kijev moći ćete da pratite u direktnom prenosu na TV Arena sport, petak 8.2.2019.godine od 11 časova.