Naslovnicainmedia danas

PONOSNI Ramić sa Sarajevom učestovao u pobjedi protiv Željezničara

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su sinoć na Koševu Željezničar sa 2:0 u derbi susretu 10. kola Premijer lige BiH i 144. sarajevskom derbiju u kojem je učestovao i naš Tarik Ramić.

Prvo poluvrijeme

Fudbaleri Sarajeva su imali nešto više od posjeda lopte na početku susreta, ali činilo se da je Željezničar ipak opasniji.

Plavi su imali prvu veliku priliku na susretu u 14. minuti. Blažević je sjajno prošao po desnoj strani, dodao do Boje koji šutira, ali njeov udarac je u posljednji čas izblokiran.

Sarajevo je od tog momenta ponovo preuzelo inicjativu i prvu priliku pretvorilo u gol. U 30. minuti Oremuš prolazi po desnoj strani, ubacuje za Ahmetovića, iskusni napadač se sjajno snalazi i pogađa za 1:0.

Željezničar je do kraja prvog dijela meča bio bolji i imao dobru priliku preko Mekića koji je šutirao sa oko 20 metara, ali pored gola.

Drugo poluvrijeme

Sarajevo je zaista odigralo daleko bolje prvih 15-ak minuta drugog poluvremena. Prvu šansu za domaćina u nastavku imao je Šabanović, ali Bender mu sjajno brani udarac.

U 57. minuti slobodnjak fantastičnim golom završava Bondul. Bender ovog puta nije imao nikakvih šansi. To je bilo 2:0 za domaćina.

Bondul je svega dvije minute kasnije imao novu dobru priliku, ali Bender mu ovog puta brani.

U nastavku meča nije bilo većih prilika. Treneri Goran Sablić i Tomislav Ivković izvršili su dosta izmjena, bilo je mnogo prekida, žutih kartona…

Na kraju je bordo tim zadržao prednost i upisao petu ovosezonsku pobjedu kojom se popeo na treću poziciju. S druge strane, za Željezničar je ovo bio treći poraz i tim ostaje na 8. poziciji.