Prva pobjeda Podgrmeča, Rudar poražen

Proteklog vikenda nastavljeno je drugoligaško prvenstvo u kojem su sanski nogometni klubovi ostvarili polovičan uspjeh. Podgrmeč je kao domaćin sa visokih 4:0 porazio Slogu iz Bosanske Otoke, dok je Rudar na stadionu u Kamengradu sa 2:1 nesretno izgubio od bugojanske Iskre. Proteklog vikenda odigrano je 2. kolo Druge nogometne lige Federacije BiH grupa zapad. Nogometaši Podgrmeča potvrdili su dobru formu i ostvarili su izuzetno važnu i visoku pobjedu od 4:0 protiv čvrste momčadi Sloge iz Bosanske Otoke. Domaći igrači su od prve minute preuzeli terensku inicijativu i trebalo je oko 20 minuta da probiju čvrstu odbranu gostujuće momčadi. Mrežu Sloge je načeo Haris Međedović, a u nastavku je svoje kvalitete još jednom pokazao Ammar Paunović koji postiže drugi gol, u listu strijelaca se upisao i Aldin Salihović koji postiže treći gol, a visoku i zasluženu pobjedu je potvrdio Ensar Krupić. Mladi igrači Podgrmeča su pokazali veliku želju sa pobjedom i lavovski su se borili protiv iskusnih gostujućih igrača. Trener sanskih zeleno – žutih Elvir Šušnjar bio je i više nago zadovoljan prikazanom igrom svojih pulena kojima je ujedno i čestitao na sjajnoj nogometnoj predstavi.

Treba reći da su se gosti i pored visokog poraza u lijepom svijetlu predstavili u Sanskom Mostu i pokazali su da posjeduju kvalitet. Ipak ,trener Sloge Sead Kurtović naglašava da je očekivao povoljan rezultat svoje ekipe, ali su ga njegovi igrači razočarali. On je čestitao domaćinu na fer i sportskoj igri. NK Rudar je na stadionu u Kamengradu ugostio kvalitetnu momčad Iskre iz Bugojna, a gosti su slavili rezultatom 2:1. Jedini pogodak za domaćina je postigao Besim Burnić.

Treba istaći da su sanski zeleno – crni utakmicu otvorili odlično, prvo poluvrijeme su dominirali terenom i stvorili 4 odlične prilike. Prvi dio utakmice je završen bez pogodaka. U drugom poluvremenu ista slika na terenu, Rudar je znatno bolji, ali nakon dvije greške u odbrani primaju dva jeftina gola. Trener Rudara Ferid Kuželj ističe da njegova ekipa jučer nije imala sportske sreće. Nakon dva odigrana kola Podgrmeč je četvrti na tabeli sa osvojena 4 boda, dok je Rudar sa tri boda na osmom mjestu. U narednom kolu Podgrmeč ide na gostovanje kod kvalitetne momčadi NK Vitez, dok će Rudar nove bodove pokušati osvojiti na vrućem terenu kod Krajišnika u Velikoj Kladuši.