Prvi bod za sanske rukometaše

Ljubitelji rukometa u Sanskom Mostu su u proteklu subotu u Gradskoj dvorani uživali u odličnoj rukometnoj predstavi koju su priredili igrači „Sane 7“ i ekipe „Bosna TS“ iz Tešnja.

U dramatičnoj i do posljednih sekundi neizvjesnoj utakmici podijeljeni su bodovi, a krajnji rezultat je glasio 25:25. Radilo se o dvoboju ekipa iz donjeg dijela tabele koje nisu imale osvojenih bodova, ali to nije spriječilo igrače obje ekipe da pruže borbenu, dopadljivu i efikasnu igru. Gosti su dobro otvorili utakmicu i zahvaljujući velikom broju grešaka i promašenih zicera domaćih igrača, dolaze brzo u vodstvo koje čuvaju do kraja prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 10:13.

I u drugom dijelu igre vodi se izjednačena borba, skoro gol za gol, ali Tešanjci uvijek drže stečenu razliku od tri do četiri gola prednosti. Kad su svi mislili da će ekipa Bosna TS zasluženo pobijediti i odnijeti čitav plijen iz Sanskog Mosta, u posljednjim minutama i u uzbudljivoj završnici se desio neočekivan i iznenađujući, ali i rijetko viđen preokret. Sanski rukometaši uspijevaju se odbraniti u nekoliko gostujućih napada i u brzim kontanapadima postižu dva gola, a u posljednjim sekundama i skoro sa zvukom sirene za kraj utakmice daju i izjednačujući pogotak za veliko slavlje.

Trener RK „Sana 7“, Ajdin Hasanbegović nije krio oduševljenje igrom i zaganjem svojih pulena do posljednjih sekundi ove dramatične utakmice. On se zahvalio i vjernoj publici na velikoj podršci. RK „Sana 7“ je i dalje na začelju tabele sa jednim osvojenim bodom, a u narednom kolu sanski rukometaši gostuju kod ekipe Rukometnog kluba „Žepče“.