PSG s 9:0 osigurao naslov! Ibra zabio četiri za 28. trofej u karijer

Pobjedom kod Troyesa PSG je potvrdio šest naslov u povijesti, četvrti u nizu! Ibrahimoviću je to 13. prvenstveni naslov u karijeri

Što znači ova utakmica za mene? Broj 28, rekao je uoči gostovanja kod Troyesa Zlatan Ibrahimović. A taj broj 28 značio je 28 trofej koji je Šveđanin osvojio u karijeri.

Naime, pobjedom od 9:0 kod Troyesa PSG je potvrdio šest naslov u povijesti, četvrti u nizu!Ibrahimoviću je to 13. prvenstveni naslov u karijeri.

A Parižani nisu ništa prepustili slučaju, posao su riješili već nakon 20 minuta, golovimaCavanija, Pastorea i Rabiota poveli su 3:0.

Katastrofu domaćina u prvih 10-ak minuta nastavka hat-trickom je potvrdio Zlatan Ibrahimović. Zabijao je napadač u 46., 52. i 55. minuti.

Kao da to sve nije bilo dovoljno, Troyes je do kraja uspio zatresti i vlastitu mreži i ostati s desetoricom igrača na terenu. Saunier je u 68. minuti pogodio vlastiti gol za 0:7, a Karaboue je u 74. minuti (u igru je ušao samo deset minuta ranije) skrivio prekršaj za najstrožu kaznu i isključenje.

S bijele točke nije bio precizan Edinson Cavani, ali je Urugvajac iskoristio odbijenu loptu za osmi gol svoje momčadi.

Utakmicu je još jednim golom zatvorio fantastični Zlatan Ibrahimović koji je postavio konačnih 9:0!. Vrijedi spomenuti da je protiv Troyesa Ibra postigao i svoj 100. pogodak u Ligue 1, a za to mu je trebalo 115 odigranih utakmica. Drugi je najbrži u povijesti (Carlosu Bianchi je trebalo 110 utakmica).