PSG u četvrtfinalu: Ibrahimović izbacio Chelsea iz Lige prvaka

Za razliku od prvog meča gdje je PSG od početka bio superioran, Plavci su na Stamford Bridgeu bolje otvorili meč i udarcem Coste u trećoj minuti ozbiljnije zaprijetili. Istina, gostima nije trebalo dugo da preuzmu glavnu ulogu tako da su u šestoj minuti imali stopostotnu šansu kada je Di Maria izašao jedan na jedan protiv Courtoisa, matirao ga, ali je Ivanović spasio.

Ibrahimović je u kratkom vremenskom periodu dva puta bio u ofsajdu pa je uslijedila pjesma domaćih navijača: “Tvoj nos je u ofsajdu”. Ibra je odgovorio asistencijom u 16. minuti kada je uspavana odbrana Chelseaja kapitulirala, a Rabiot bio strijelac.

Šveđaninu je ovo bila 10 asistencija u Ligi prvaka od jula 2012. godine. Interesantno, samo je Cristiano Ronaldo (12) upisao više asistencija. Nikad ne bismo rekli da je ovaj dvojac na vrhu takve liste.

No, vratimo se meču gdje je bilo jasno da Chelsea mora po dva gola kako bi izborio barem produžetke.

Plavci su nakon gola djelovali izgubljeno na terenu i PSG je bio blizu drugog gola. Iako gosti nisu stvarali šanse, pravili su pritisak, dok Chelsea nije uspijevao izgraditi igru.

Međutim, Stamford Bridge se razveselio u 27. minuti nakon što je Pedro ukrao loptu na sredini terena Motti, odigrao dupli pas sa Willianom koji pronalazi Costu, a ovaj vara Thiaga Silvu i matira Trappa. Na kraju poluvremena ostalo je 1:1.

To je bio čak osmi gol Coste u posljednjih osam utakmica na Stamford Bridgeu otkako je Hiddink trener.

Igrala se 34. minuta kada se Lucas izborio za centaršut na desnoj strani i pronašao Ibrahimovića koji glavom šutira pravo u Courtoisa.

Uvodne minute drugog poluvremena nisu donijele prilike kao što je to bio slučaj na startu utakmice, a Chelsea je od 59. minute morao nastaviti bez Diega Coste koji se povrijedio. Zamijenio ga je Traore.

Potom su Plavci u 65. minuti napravili dvije sjajne šanse, ali je Trapp zaustavio udarce Hazarda, a onda i Williana. Samo dvije minute kasnije, u 67. minuti, uslijedila je kazna nakon što je Di Maria ubačajem sa lijeve strane pronašao Ibrahimovića koji svojim golom rješava putnika u četvrtfinale, jer su Chelseaju trebala tri gola.

Ibrahimović je tako svojim golovima i asistencijama učestvovao u 29 golova PSG-a u Ligi prvaka od dolaska u klub. To je čak za 17 golova i asistencija više od prvog pratioca.

Chelsea je u 79. minuti ostao i bez povrijeđenog Hazarda kojeg je zamijenio Oscara. Do kraja meča nije bilo velikih prilika osim one koju je režirao Maxwell u 80. minuti kada je tražio Ibrahimovića, ali je odbrana Plavaca otklonila opasnost.

PSG se pridružio Real Madridu, Wolfsburgu i Benfici u četvrtfinalu Lige prvaka, a Chelsea je ostao bez još jednog takmičenja u ovoj sezoni. Ostao je samo FA Cup gdje će u četvrtfinalu ove subote gostovati Evertonu.

Ovo nije oproštaj Chelseaja u Ligi prvaka samo u ovoj sezoni. Plavce u elitnom takmičenju skoro sigurno nećemo gledati ni naredne sezone, jer je četvrto mjesto u Premiershipu daleko 10 bodova, a do kraja je devet kola.

Chelsea: Courtois, Azpilicueta, Cahill, Ivanović, Kenedy, Mikel, Fàbregas, Pedro, Willian, Hazard, Diego Costa (od 60. minute Traore).

PSG: Trapp, Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell, Thiago Motta, Rabiot, Matuidi (od 87. minute Van der Wiel), Di María (od 82. minute Cavani), Lucas (od 77. minute Pastore), Ibrahimović.