NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Ramić i Ibričić odigrali prijateljsku utakmicu

Fudbaleri Sarajeva su poraženi od Domžala sa 4:1 u prijateljskoj utakmici. Ekipa Sarajeva se već nekoliko dana nalazi na pripremama u Umagu.

U ekipi Sarajeva starter je ponovo bio Tarik Ramić, dok su u ekipi Domžala nastupili kapiten Senijad Ibričić i Arnel Jakupović.

Ekipa kapitena Senijada Ibričića je odlično otvorila meč i do prednosti stigla već u četvrtoj minuti. Sporu reakciju odbrane Sarajevao iskoristio je Arnel Jakupović koji je savladao Džafića i pogodio za 1:0.U finišu prvog dijela Domžale su udvostručile prednost, kada je u 37. minuti kapiten Senijad Ibričić izveo slobodan udarac, iskosa sa 30-ak metara.

Golman Džafić nije uspio uhvatiti loptu ispred jednog igrača slovenske ekipe i do nje dolazi Dobrovoljc koji je ubacuje u praznu mrežu za 2:0 što je bio rezultat prvog dijela. Pokušavalo je Sarajevo doći do gola.

Lijepo je Tarik Ramić uposlio Hebibovića, koji potom griješi i gubi loptu. Sjajan slalom Senijada Ibričića kroz odbranu Sarajeva, nakon čega ostavlja loptu jednom svom saigraču, no taj udarac blokira Miličević.

Pokušao je Tarik Ramić iznenaditi golmana, ali šutira neprecizno pored gola. Zaradio je žuti karton igrač Domžala zbog oštrog starta nad Ramićem.

Viđen je dosta dobar meč, sa velikim brojem prilika sa obje strane.