Real i City u polufinalu, hat-trick Ronalda!

Real Madrid je na svom terenu pobijedio Wolfsburg rezultatom 3-0, a sva tri gola za domaćine postigao je Christiano Ronaldo.

Tako su nogometaši Reala šestu sezonu zaredom izborili plasman u polufinale Lige prvaka a junak utakmice bio je trostruki strijelac Cristiano Ronaldo (16, 17, 77) koji je ove sezone postigao čak 16 golova u 10 utakmica Lige prvaka.

Njemački sastav može utješiti podatak kako je već sam plasman u četvrtfinale njihov najveći uspjeh u elitnom takmičenju Starog kontinenta. Wolfsburg je do sada dva puta stigao i do četvrtfinala Evropske lige – 2010. kada je ispao od Fulhama, te lani kada je izgubio od Napolija.

U drugoj večerašnjoj utakmici na Etihadu Manchester City je pobijedio PSG 1:0 i s ukupnih 3:2 prošao u polufinale.

Pogodak vrijedan prolaza za City postigao je Kevin De Bruyne u 76. minuti, dok je u 30. minuti domaći napadač Sergio Aguero promašio s 11 metara.

City se po prvi puta u povijesti plasirao u polufinale Lige prvaka, a to je učinio preko najskuplje ekipe na svijetu, koja u dvije utakmice nije našla načina kako slomiti sastav iz Engleske.

Manchester je potpuno zasluženo došao do prolaza među četiri najbolje ekipe Evrope, dok su zvijezde iz Pariza potpuno razočarale na Etihadu, te zapravo ispali bez prave borbe.